Zaznacz stronę

Wodorosty wakame – właściwości odżywcze i odchudzanie

kw. 1, 2022 | Algi

wakame

Najbardziej znane są z kuchni japońskiej, pojawiają się jednak również w daniach chińskich i koreańskich. Wodorosty wakame, bo o nich mowa, powinny jednak wchodzić w skład naszej diety niezależnie od miejsca zamieszkania.

Algi wakame są gatunkiem wodorostów z grupy brunatnic. Ich charakterystyczną cechą jest oliwkowy kolor i delikatny smak z nieco słodkawą nutą.

Wakame – właściwości odżywcze

Właściwości wodorostów wakame sprawiają, że współczesna dietetyka zalicza je – podobnie jak inne gatunki alg, takie jak spirulina czy chlorella – do tzw. superfoods. Oznacza to, że wakame są produktem o szczególnie wysokim stężeniu składników odżywczych.
Algi wakame stanowią przede wszystkim cenne źródło kwasu foliowego. Wodorosty są także produktem bogatym w wapń, żelazo i mangan.
Warto też pamiętać, że w wodorostach wakame znajdziemy bogactwo witamin z grupy B, kwasów tłuszczowych Omega-3, oraz cennego jodu.

Wodorosty wakame na odchudzanie

Ponadto, zawarta w algach wakame fukoksantyna wspomaga proces odchudzania i wspiera prawidłowe działanie układu krwionośnego.
Dodatkowo wodorosty są niskokaloryczne (100g suchych glonów to zaledwie 45 kcal). Dlatego można z czystym sumieniem polecić wodorosty wakame na odchudzanie, jako składnik wspomagający.

W kuchniach azjatyckich algi wakame są składnikiem sałatek, zup i innych dań. Z uwagi na cenne właściwości, wodorosty te warto włączyć do swojej domowej kuchni.

Podobne artykuły

Algi dla początkujących

Algi dla początkujących

To bomba składników odżywczych, które mają wiele zalet zdrowotnych. Jak z nich skorzystać? SPIRULINA poprawia odporność To ulubiona alga morska Agnieszki Cegielskiej, ekspertki od ziołolecznictwa i autorki książek o naturalnych produktach cennych dla zdrowia....

czytaj dalej
Algi – właściwości lecznicze i kosmetyczne

Algi – właściwości lecznicze i kosmetyczne

W ostatnim czasie synonimem zdrowia bez wątpienia stały się super produkty spożywcze (tzw. superfood), które charakteryzują się bardzo wysokimi wartościami odżywczymi, zdobywając tym samym szerokie grono zwolenników. Niewątpliwie jednym z najbardziej wartościowych...

czytaj dalej
Algi w diecie

Algi w diecie

Algi stają się coraz ważniejszym składnikiem zdrowej diety, a powodów, dla których warto po nie sięgnąć, jest sporo. Jaki wpływ mają morskie rośliny na ogólny stan naszego zdrowia? Co powinniśmy wiedzieć na temat ich wartości odżywczej? Algi i ich wartość odżywcza...

czytaj dalej